BDO - obowiązek rejestracji do końca 2019 roku

Zgodnie z nowymi przepisami, przedsiębiorcy objęci obowiązkiem rejestracji w BDO muszą tego dokonać do końca 2019 roku.

Zgodnie z nowymi przepisami, przedsiębiorcy objęci obowiązkiem rejestracji w BDO (Rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami) muszą tego dokonać do końca 2019 roku. Od stycznia będą zobowiązani prowadzić w nim ewidencję i sprawozdawczość odpadów.


Możesz sprawdzić czy jesteś objęty obowiązkiem rejestracji wypełniając interaktywny formularz udostępniony przez BDO.

Wnioski można składać pod adresem: https://bdo.mos.gov.pl/home/wnioski/wniosek-rejestrowy/

19 grudnia 2019, na portalu https://bdo.mos.gov.pl/ pojawiła się informacja, iż w związku z dużą ilością wniosków o wpis do Rejestru-BDO spływających do Urzędów Marszałkowskich, Ministerstwo Klimatu wraz z Instytutem Ochrony Środowiska – Państwowym Instytutem Badawczym zaleca aby podmioty, które są obowiązane rejestracją w BDO utworzyły roboczy wniosek rejestrowy w systemie i wysłały go w 2020 r.

Obowiązek wpisu do Rejestru BDO dotyczy przedsiębiorców, którzy:

  • wytwarzają odpady oraz prowadzą ewidencję tych odpadów,
  • wprowadzają na terytorium kraju produkty w opakowaniach, opony, oleje smarowe, pojazdy, baterie lub akumulatory, sprzęt elektryczny i elektroniczny,
  • produkują lub importują opakowania albo kupują je w ramach transakcji wewnątrzwspólnotowych.


Infolinia BDO w okresie świątecznym będzie do Państwa dyspozycji w następujących godzinach: 24.12 – 6:00 - 18:00 25.12 – infolinia nieczynna 26.12 – infolinia nieczynna.

Przedsiębiorcy są również zobowiązani do zamieszczania numeru rejestrowego BDO na dokumentach. Naszym klientom polecamy dodanie go do nazwy firmy w Subiekcie GT lub Navireo. Dzięki temu mają Państwo pewność, że bez dodatkowych ingerencji w te dokumenty, spełnią Państwo obowiązek prawny.

Więcej informacji:

https://bdo.mos.gov.pl/

https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/obowiazki-przedsiebiorcy/chce-wypelniac-obowiazki-srodowiskowe/proc_170-wpis-do-rejestru-bdo-podmioty-wprowadzajace-produkty-produkty-w-opakowaniach-i-gospodarujace-odpadami

Powrót do listy aktualności
logo gazele
logo gazele